Hakan Çillioğlu ile Birlikte 13 Kişi Tutuklandi

Hakan Çillioğlu ile Birlikte 13 Kişi Tutuklandi

İstanbul’da Bazı İş Adamlarından Tehditle Para Almaya Çalıştıkları İddiasıyla Gözaltına Alındıktan Sonra Adliyeye Sevk Edilen 27 Kişiden 13′ü Tutuklandı.

İstanbul’da bazı iş adamlarından tehditle para almaya çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 27 kişiden 13′ü tutuklandı. Örgüt lideri olduğu iddia edilen Hakan Çillioğlu da tutuklananlar arasında yer alırken, şüpheliler arasında bulunan Dink davası sanığı Salih Hacısalihoğlu savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden dün sabah saatlerinde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen 27 şüphelinin savcılık sorgulanması gece 01.00 sıralarında tamamlandı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Karaali tarafından sorgulanan zanlılardan 16′sı İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Aralarında Hrant Dink davasının tutuksuz sanığı Salih Hacısalihoğlu’nun da bulunduğu 11 zanlı ise serbest bırakıldı.

Mahkemeye sevk edilen 16 zanlı, nöbetçi hakimin sorgulamayı sabaha ertelemesi üzerine geceyi adliyenin nezarethanesinde geçirdi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de sabaha kadar zanlıların başında bekledi. Adliyenin kalorifer sisteminin mesai bitiminden sonra kapatılması nedeniyle zanlılar ve polislerin gece boyunca zor anlar yaşadıkları belirtildi.


Yazıyı paylaşın