Biyografi

Yazar Hakan Türk, Hakan Çillioğlu’nun hayatını kitaplaştırdı. “Altın tabancalı kabadayı” adlı kitap 10 bin adet baskıyla piyasaya çıktı. 190 sayfadan oluşan kitapta Hakan Çillioğlu’nun hayatı konu edilirken kitapta Çillioğlu ile röportajda yer alıyor. Hakan Türk’ün kitabının arka kapağında ise şu görüşler yer alıyor.

“Hakan Türk’ün 76. kitabı olan Altın Tabancalı Kabadayı “yer altı ve yer üstü” rant kavgalarını gözler önüne sererken Türkiye’de Kabadayı, Baba ve Mafya kimlere denildiğini kapsamlı olarak işlemiştir. Bu kitabın kahramanı olan Hakan Çillioğlu Rize’nin oldukça köklü bir ailenin mensubu olarak Türkiye’de “Altın Tabancalı Kabadayı” olarak tanınmaktadır.

Genç yaşına rağmen dik duran ve kendince adaletsizliğe karşı savaş verdiğini kabul eden Robin Hood veya Köroğlu gibi birisidir. Bugün artık Hakan Çillioğlu, kabadayı olareak değilde İşadamı olarak anılmak istiyor. Fakat medyamız onu gündemde tutmayı çok seviyor. Kabadayılık doğuştan olur.

Sonradan değil.Hakan Çillioğlu 1999 yılında Bayrampaşa cezaevinde öldürülmek istendi. O olayda 8 kişi öldü 3 kişide yaralandı. 1999 yılından bugüne kadar Hakan Çillioğlu’nu değişik ortamlarda en az on defa öldürmek istediler. İşin ilginç yönü bütün bu öldürme teşebbüslerini faali meçhul kaldı”

“Biyografi” başlığı için 2 yorum
  1. ali gümüş diyor ki:

    allah her zaman dogrunun yanındadır demekki hakan abide dogruydu allah yar ve yardımcısı olsun bundansonrakı hayatında da

  2. hakan yaman diyor ki:

    ağaların ağasısın sen abiii sana nasıl ulasabılırız 05454679070 benım nooo abbıııı sana ulaşmam lazım