Altın Tabancalı Kabadayı – Kitabi

Altın Tabancalı Kabadayı –  Kitabi

HAKANTÜRK bugune kadar
yazmış oldugu kitaplardan dolayı birçok
gazate dergi ve televizyon proglamlarına
‘Yazarın Deli Yüreği’ diye takılan lakap
bu yazarın 76 kitabı olan Altın Tabancalı Kabadayı
yer altı ve yerüstü” rant kavgalarını gözler önüne sererken Türkiye’de Kabadayı, Baba ve Mafya kimlere denildiğini geniş kapsamlı olarak işlemiştir.
Hakantürk, bu ve benzeri kitapları yazarken özellikle de kitabın içinde geçen lerle yüzyüze görüşüp bilgi alırken, aynı konuyla bağlantılı olan belgelere ulaşabilen ender yazarlardandır. Türkiye’de satış rekorları kıran “Kabadayılann Dünyası” adlı kitabt Sinema Filmi olarak çekilmektedir.
Bu kitabın kahramanı olan Hakan Çillioğlu Rize’nin oldukça köklü bir ailenin mensubu olarak Türkiye’de “Altın Tabancalı Kabadayı” olarak tanınmaktadır. Genç yaşına rağmen dik duran ve kendince adaletsizliğe karşı savaş verdiğini kabul eden Robin Hood veya Köroğlu gibi birisidir. Bugün artık Hakan Çillioğlu, kabadayı olarak değilde işadamı olarak anılmak istiyor. Fakat medyamız onu sürekli gündemde tutmayı çok seviyor. Kabadayılık doğuştan olur, sonradan değil. Hakan Çillioğlu, 1999 yılında Bayrampaşa cezaevinde Öldürülmek istendi. O olayda 8 kişi öldü üç kişi yaralandı. 1999 yılından bugüne kadar Hakan Çillioğlu’nu değişik ortamlarda en az on defa öldürmek istediler. İşin ilginç yönü bütün bu öldürme teşebbüsleri faili meçhul kaldı.


Yazı hakkında : Haberler yorum (RSS)  |  Geri besleme

Yazıyı paylaşın
“Altın Tabancalı Kabadayı – Kitabi” başlığı için 1 yorum
  1. emre aydın diyor ki:

    kitabı okudum iyi bir kitap hakan ağabeyimle bir gün inşallah görüşmek nasip olurr…